| SpataroGiorgio a întrebat:

Din ce trebuie sa dai bacul pentru academia de politie? Care sunt probele sportive?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

La proba sportiva se da un traseu care contine mai multe "probe". Nu dai bacul acolo, dar in schimba trebuie sa ai diploma de bac, iar testele pentru admitere se dau la limba romana, istorie si o limba straina. Daca nu treci de vizita medicala si de examenul psihologic, esti eliminat.

NOTA! Daca nu treci de un stadiu, nu ai cum sa treci la urmatorul, asa ca esti eliminat.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca vrei sa devii si tu un politist corupt, n-ai decat sa faci aceasta academie de coruptie -ca de politie nu se poate numi.

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Oamenii sunt corupti, nu instituția care ii formeaza.

| Legion7X a răspuns:

Poate vrei să spui, din ce materii se dă examenul la Academia de Poliție?

https://www.tpu.ro/......romana-si/