| Rose_Mely_1997 a întrebat:

doresc sa merg la UBB-cluj Litere la Japoneza-Engleza, m-am uitat pe site-ul lor, am inteles ca 50% conteaza media de la BAC, si 50% un examen de limba straina. Ceea ce nu am inteles este ca trebuie sa dau examen numai din engleza? sau trebuie si o alta limba? daca da eu pot alege sa dau examen sin lb engleza si lb maghiara ( este si ea pe lista )? nu cred ca m-as descurca cu lb romana, am auzit ca e sinucidere si pentru cei care vorbesc perfect lb romana si nici cu alte limbi gen : germana, franceza..etc. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Domeniul Limbă şi literatură :
Specializarea: LIMBA SI LITERATURA JAPONEZĂ

14. LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ SAU LIMBA ŞI LITERATURA MAGHIARĂ SAU O LIMBĂ ŞI LITERATURĂ MODERNĂ SAU LIMBa LATINĂ SAU LIMBa GREACĂ VECHE SAU LIMBa EBRAICĂ sau LITERATURĂ UNIVERSALĂ şi COMPARATĂ (3 ani, cu frecvenţă)
linia de studiu română
Criterii de selecţie
La specializările cu numărul curent 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, criteriile de selecție sunt:

Probă scrisă la limba străină cu durata 90 de minute pondere 50% în media de admitere
Media la examenul de bacalaureat – pondere 50% în media de admitere" - SURSA :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/litere/

Deci, dai test din Engleză deoarece ai ales "Japoneza-Engleza" :)

Toate cele bune!

| Rose_Mely_1997 explică (pentru bursuc001):

Multumesc happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Rose_Mely_1997):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

1 răspuns: