| Alexandra123girls a întrebat:

Buna dragilor! Am o intrebare, am intrat la facultatea de biologie pe loc de rural. Vreau sa intru la cămin dar nu stiu daca sunt alocate locuri pentru cei din mediul rural.Asa pe obisnuit nu o sa intru pentru ca am medie mică (7). Daca stie cineva mai multe informatii.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu să existe regulament de acordare a locurilor în cămin după acest criteriu.

| alexutu88 a răspuns:

Nu exista loc de rural în cămin... Ideea este că dacă distanța între locuință și facultate depășește un număr de km atunci ai dreptul să stai în cămin, nu vreau să spun o prostie cu acel număr de km deoarece este posibil sa difere de la o facultate la alta... Dar eu știu ceva de 30km

| Alexandra123girls explică (pentru alexutu88):

Eu stiam ca ne ia după medie.