| Budgie1998 a întrebat:

e adevarat ca daca dai Cambridge-ul si il iei poti sa dai cambridge in Marea Britanie si in plus de asta de mai si scapa de bacul la o limba? si cam cand se da adica in ce perioada a anului si cam cat costa?
preferabil ar fi sa imi dea raspunsul cei care l-au dat deja!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, diploma de Cambridge luata in Romania. poate fi echivalata ori poate fi una dintre diplomele obligatorii pentru a intra la unele facultati din Marea Britanie.
Costa in jur de 600, 700 de ron. Se da in decembrie si de doua ori in primavara undeva intre martie si aprilie. Este posibil sa ma insel, eu l-am dat acum vreo 5 ani, stiu sigur ca se poate sustine de doua ori in primavara. In Bucuresti centrul il au la British Council este pe la Piata Romana.
Uite aici un link care iti poate fi util: http://www.cambridgeenglish.org/......-with-cae/