| IrinaAndreea a întrebat:

E cineva student la UAIC Iasi? M-ar interesa sa stiu daca se pot modifica grupele pentru anul 2 si daca da, care sunt criteriile pentru care esti mutat?

Răspuns Câştigător
| matraguna1 a răspuns:

Dupa ce incepe anul scolar sincer nu am auzit niciodata sa renunte lumea. oricum prezenta la cursuri/seminarii nu e de 100%. grupele se fac dupa ce se stie sigur care sunt studentii ce vor urma cursurile respective. nu prea imi dau seama de ce anume iti pui tu intrebarea asta...

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea explică:

@matraguna1: Ma refeream daca poti fi mutat fara sa soliciti tu asta, adica de exemplu daca o parte din studenti renunta, facultatea sa restructureze grupele, facand doar 9 din 10 cate erau initial.

| matraguna1 a răspuns:

In general trebuie sa invoci un motiv f bun pentru a fi mutat, de genul muncesti si nu iti permite programul sa mergi cu o anumita grupa. probabil ti se va recomanda sa mergi sa recueperzi seminarele la acelasi profesor dar cu alta grupa. depinde cat de mult insisti si la cine.