| Maiiiaaa a întrebat:

E greu capitolul Mecanica din fizica de-a 9a?

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Buna. Si eu sunt tot a 9-a si sapt viitoare incepem si noi mecanica. Din cate am vazut, o sa incepem cu momentele fortelor ( una din lectiile care nu prea imi plac), dar care avanseaza spre forte si principii ale fizicii. E frumos pentru ca trebuie sa gandesti 20% logic big grin si plus ca trebuie sa reprezinti niste forte, formule, unpic de gandire logica + ca exista si manual si sunt sigur ca acest capitol se poate stapani usorbig grin.Succes.

| Maiiiaaa explică (pentru CryChristiAN):

Multumesc, succes si tie :*

8 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

DEpinde cum il percepi, mie mi s-a parut usor.

| Dariusuu a răspuns:

Pana la urma vei vedea ce enervanta e.

| CryChristiAN a răspuns (pentru Dariusuu):

De ce? doar 20% gandire logica si devine interesanta.

| Dariusuu a răspuns (pentru CryChristiAN):

Cu timpul o sa fi de acord cu mine. Daca nu cumva o sa fi ceva fizician.

| CryChristiAN a răspuns (pentru Dariusuu):

Imi place foarte mult fizica, dar nu inclin spre acest domeniu. Sunt la mate-info si ador matematica si informatica, dar si fizica. Dar la aceasta materi nu inclin prea tare. Daca e vorba sa ma duc la olimpiade da, dar nu vreau sa devin un fizician sau ceva.

| Dariusuu a răspuns (pentru CryChristiAN):

Am inteles.

Succes mai departe. Numai bine

| Nionex a răspuns:

Nu stai linistita este foarte usor daca prinzi firul si nu consta tema in multe puncte... FUNDA