| dragonx88 a întrebat:

Buna este cineva inscris la facultatea Bogdan Voda din Cluj-Napoca la drep? multumesc.Am facut o alegere proasta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu chiar asa de proasta, pentru un jurist facultatea de drept nu are chiar asa mare importanta, aici se pun doar bazele profesiei. Daca vrei sa fii un jurist bun poti invata dreptul, indiferent de facultate, sunt atatea cursuri si tratate pentru fiecare ramura a dreptului. Legislatia se schimba mereu, trebuie sa inveti toata viata si dreptul se poate invata si de unul singur. Succes si numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Depinde din ce unghi privesti alegerea :"buna", in cazul in care vrei sa ai si tu o diploma, doar de dragul ei, asa ca tot romanu'!"proasta ", daca vrei, cu adevarat, sa te formezi ca profesionist pe viitor! Majoritatea absolventilor de la Bogdan Voda(indiferent facultatea)nu sunt competitivi profesional .Univ.Babes-Boliay are o "productie" de absolventi mai competitiva urmata, indeaproape, de univ. D. Cantemir!