| anonim_4396 a întrebat:

Eu acum termin clasa a XI-a si ma gandeam sa ma duc la facultatea de asistenti medicali din Iasi. Stiu ca exista si postliceale, cum ar fi FEG si altele. Am tot auzit de peste tot ca alea sunt de mantuiala si nu inveti mare lucru. Ideea e ca eu nu sunt din Iasi, iar la mine in oras sunt postliceale cu carul. Pana la urma, ori invat ceva calumea, ori mai bine nimic. Voi ce parere aveti? Ce credeti ca e mai bine?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Si la postliceale se face carte mai ales ca platesti cu carul..depinde de oras insa..la mine in Galati toti asistentii medicali au facut postliceala mai ales ca nu era facultate mai demult.Depinde de scoala..Pana la urma oriunde inveti daca vrei.dar e decizia ta.La facultate faci 4 ani in loc de 3.

| SkyPilot a răspuns:

Iasiul ar fi mai bun. Dar cu prietenul ce faci?