| denisaioana a întrebat:

Eu am terminat un liceu teoretic, specializarea matematica-informatica si acum sunt studenta la facultatea de stiinte economice, finante-banci, anul 2, din targoviste, valahia.as vrea sa ma fac educatoare ce ar trebui sa fac? trebuie sa fac o facultate?
Astept raspunsurile voastre.
Va multumesc anticipate.

Răspuns Câştigător
| Iva a răspuns:

Daca nu ma insel, Facultatea de Pedagogie pentru Invatamantul Primar si Prescolar, se poate face si la ID. Dar cel mai bine e sa vizitezi forumul cadrelor didactice si sa vezi acolo ce si cum, adresa e http://forum.didactic.ro

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei specialitate Pedagogie- invatamant primar si prescolar. ( vei fi profesor pentru invamantul primar si prescolar; profesor-educatoare si profesor-invatator).

| luiza a răspuns:

In mod normal educatoare iesi din liceul pedagogic fara sa faci facultatea, dar tu ar trebui sa faci modulul psihopedagocic care in mod normal se preda in facultate, apoi sa te inscri la inspectoratul scolar judetean unde vrei sa profesezi.