| Andya a întrebat:

Buna!happy
Eu ma descurc destul de bine la franceza, am fost in franta, primesc niste bosnieci la mine care vorbesc franceza, am dat examenul Delf A1 si l-am luat cu 78/100...in fine.Am zis asta ca sa va dati seama ca nu degeaba zic ca vorbesc binebig grin
As vrea sa am o cariera bazata pe limba franceza.Pana acum ziceam ca vreau sa ma fac profesor de franceza, dar acum ma gandesc sa ma fac translator.
As vrea si eu sa stiu ce liceu ar fi mai bun[Buzaubig grin]:
Hasdeu(filologie, bilingv franceza+engleza sau C. N. Mihai Eminescu, francezabig grin

Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Bilingv franceza+engleza

3 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Dar Delf A 1 e pentru incepatori.Iti trebuie B2 pentru avansati.Ar fi bine sa mergi la bilingv franceza

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Bilingv francezawinking

| Andya explică:

Stiu ca A1 e pentru. incepatori...
Pai...eu sunt clasa a Va si fac de trei ani franceza
Nu puteam da la A2 sau B1/B2