| anonim_4396 a întrebat:

Eu niciodata nu am fost bune la matematica si din cauza asta notele mele sunt: 1, 2, 2 si 2 in teza. Chestia este ca sunt in clasa. a 10-a si diriginta mi-a spus ca, daca raman corigenta la vreo materie nu ma pot inscrie in clasa a 11-a. Eu sunt pe profil econimic, cls a 9-a si a 10-a fac comert si a 11-a si a 12-a fac economie si trebuie in a 11-a sa ma inscriu din nou. Imi este foarte frica, chiar nu ma voi putea inscrie?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Problema care se pune nu e aceea că ai numai de 1 şi 2 ci: Cum de ai ajuns pînă în clasa a X-a? Cum ai gîndit tu că ai să reuşeşti totuşi să treci mai departe? E pur şi simplu inconştienţă!

| babzibazatu a răspuns:

Dupa cate am auzit si eu, nu... asta datorita noului tip de invatamant introdus de anul asta de domnul (preamaritul, pardon) Funeriu. S-ar putea sa depinda si de liceu chestia asta, dar daca ti-a zis diriginta, e motiv clar sa te redresezi cumva la matematica. Ia ore in particular, fa ceva, sa nu ramai corigent. Semestrul asta nu prea mai ai ce face, dar ti-as recomanda sa te pui serios pe treaba din semestrul viitor! Succes!

| valentingb a răspuns:

Nu stiu. Incearca totusi sa tragi mai tare.
Fa ce regret eu ca n-am facut:transfera-te. pe bune acum. transfera-te. Adica eu tot aveam cate un 6 la mate

| Oanny a răspuns:

LOl 1 si 2?:O
Trebuie sa te duci sa faci pregatirestraight face
Inteleg ca e greu dar nici chiar asa eu am numai 5 si 6 la mate.Fa pregatire sem 2, treci si transferate altundeva.Ca dupa ce faci la bac?

| Ðean a răspuns:

În clasa a 10 a nu ai cum să primeşti 1, 2, 2 dacă eşti cuminte la ore, şi mai şti câte ceva pe acolo. ( trebuie să mai îţi aduci aminte câte ceva din clasa a 8 a - a 9 a, cât să îţi dea 5 )

Te primeşte în clasa a 11 a, cunosc pe un băiat de a rămas corigent în clasa a 8 a, a dat corigenţa şi l-au primit în clasa a 9 a, aceaşi chestie e şi la clasa a 10 a şi a 11 a, depinde de profil.

| elena4ever a răspuns:

Trebuie sa inveti ca sa iti iasa media...