| emipenet a întrebat:

Eu sunt acum clasa VIII anul asta este examenul, si vreau sa ma apuc de invatat dar nu stiu de unde sa incep
Ma ajutatii?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.examenultau.ro/evaluare-nationala-clasa-8
vezi ce a fost anul asta si te apuci de invatat simplu

| sorinake a răspuns:

Incepe cu prima pagina laughing

Cum zicea si RAY, foloseste si evaluarea de anul trecut

| AndreeaCatalina123456 a răspuns:

Prima data ar trebui sa inveti sa scrii corect din punct de vedere gramatical. ajutati*

| Grosu_Florin_1976_VzHx a răspuns:

Daca vrei sa inveti totul de la zero, cred ar trebui sa cauti programa pentru examenul de clasa a 8a, atat la romana cat si la matematica. Sau sa-ti comanzi de pe internet o carte (daca nu va cere la scoala sa comandati) cu evaluari nationale de clasa a 8a, una pentru matematica si una pentru romana. Si asa o sa vezi la ce lucruri te decurci, pe care nu reusesti sa le faci si unde mai trebuie sa inveti teorie.
Multa bafta!