| Delisha_4359 a întrebat:

Eu sunt clasa a11 la filologie. As vrea sa urmez Facultatea de Drept din cadrul Universitatii. In ciuda faptului ca la scoala nu am facut economie deoarece specialitatea profesorului care preda aceasta materie era alta, m-am uitat peste intrebarile la examenele de admitere precedente si m-am descurcat cât de cât. Noi la scoala facem literatura, dar cred ca daca voi face câteva meditatii ma voi descurca bine si la gramatica.voi ce parere aveti? Credeti ca as putea urma acesta facultate având in vedere profilul? Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti s-o urmezi, nu are prea mare importanta profilul liceului absolvit, desi te poate ajuta putin la admitere.
Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.