| OrangeJuice a întrebat:

Vreau sa stiu exact ce materii sunt la filologie si la stiinte sociale si la ce se dau teze.

2 răspunsuri:
| Nirvana a răspuns:

In clasa a 9 a indiferent de profil vei face in plus logica. La filologie, in clasa a 9 a vei da teza la o limba straina, la limba latina, la geografie sau istori si la limba romana. La stiinte sociale la fel, la o limba straina si la logica. Ulterior vei face psihologie, economie si filozofie, unde daca esti la Stiinte sociale vei da si teza.

| tagastatud_6576 a răspuns:

Clasa a noua filologie e destul de greut, multe limbi, dai teza la o limba straina 9 ( depinde de liceu si de profil, poti da la germana, engleza sau franceza ), altian ( asta e grea ca naiba), geografie sau isotrie.
La stiinte sociale e super usor, eu dau teza la logica ( e super usor am luat 10 pe ambele semestre, numai sa fi atenta in clasa cand ti se preda), engleza, romana si istirie sau geografie (personal am dat la istorie ca e mai usor), asa faci al stiite sociale 4 ore de romana, doar 2 de mate, de chimie si fizica scapi dintr-a 11, engleza 3 ore, franceza 2, logica depidne 2 sau 3, isto 2 geogra 2!