| anonim_4396 a întrebat:

Buna,eu urmes filologia si as vrea un raspuns concret. De la filo daca ies si cu medie buna pot da la facultate cu profil finante banci sau management?

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Sigur nu "urmezi" fololgia? In fine, poti da la orice facultate doresti, doar sa ai bacalaureatul luat, apoi daca se intra pe dosar ar fi recomandat sa ai si niste activitati in spate, daca se intra pe bani, poti sa nici nu faci liceul.

| Andu2013 a răspuns:

Mai bine ai urma profilul mate-info deoarece la ASE sau facultati de genul asta se cere foarte mult matematica, se lucreaza cu integrale, mai bine tragi de tine 4 ani de zile si intri la ASE, De acolo poti sa o iei mai usor. Concluzia, mai bine faci alt profil deoarece filologia nu este profil de viitor. Parerea mea, acum faci ce vrei.