| Ssoonnyy a întrebat:

exista tabere de reeducare in Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de "tabere" ci de centre de reeducare (fostele scoli de corectie), in care sunt internati minorii condamnati pentru savarsirea unei infractiuni si pentru care s-a dispus inlocuirea pedepsei inchisorii cu internarea in asemenea centre, pana implinesc 18 ani. Un An Nou Fericit si La Multi Ani!

| Ssoonnyy explică (pentru Ioandelasal):

Mersi pentru raspuns si LA MUTI ANI si tie!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As prefera sa nu ajungi acolo.Te duci sanatos si pleci bolnav psihic, daca mai pleci! La multi ani si mult noroc.

| Ssoonnyy explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit/a nu o sa ajung acolo! Sper :-) La multi ani!

| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Di-șe ma? Ca nu ar merge nimeni.Let them niggaz go, not us