| BalonaşDulcee a întrebat:

exista vreo lege ca nu avem voie sa dam 2 TEZE in aceeasi zi? raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Nu. Tezele implica faptul ca ai invatat tot anul nu doar ca te ai pregatit in ultima saptamana dinainte de teza. Faza cu "teze in diferite zile" este doar iubirea profesorilor (sau mai bine spus mila).

9 răspunsuri:
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Din cate stiu exista o prevedere care interzice mai mult de 2 teze pe saptamana. Tot aceea spune ca intre teze trebuie sa fie o distanta de cel putin o zi, dar de asta nu tin cont profesorii. Este mai mult decat anormal sa dai doua teze intr-o singura zi straight face

| Laura a răspuns:

laughing Hai lasă lenea și treci la învățat.

| AdyutzZz a răspuns:

Nu exista nici o lege, dar te-ai putea intelege cu profesorii sa cadeti la un comun acord si sa ii rugati sa va dea in alta zi.big grin

| Adrian4123 a răspuns:

Nuuuuu

| ppr a răspuns:

Nu

| Deniiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu. deoarece elevul poate sa dea chiar si 3 teze. DAR AR TREBUI!

| վፀiፀፀ a răspuns:

Nu știu daca exista vreo lege dar e cam imposibil să înveți de exemplu un semestru intreg pentru teza la romana și unu intreg la mate pentru aceeași zi. Părerea mea. La mine la școala nu e voie să se dea nici într-o saptamâma 2 teze.

| Rianana a răspuns:

Nu

| aleCsandra07 a răspuns:

Nu nu nu exista nici o lege laughing. doar peste 3 teste nu poti da intr-o zi :*. funda?