| YnnaInn a întrebat:

Imi poate explica si mie ce inseamna profilul de Stiinte ale Naturii (Chimie-Biologie) si ce materii fac?
Are asta vreo legatura cu Facultatea la care voi merge in viitor?
Multumesc Anticipat!

1 răspuns:
| dreamnow a răspuns:

Aceasta sectie apartine de real, unde accentul se pune exact pe materiile pe care le-ai enumerat + fizica si matematica. Este un profil cu duficultate medie fata de mate-info iar in timpul liceului pe langa materiile obisnuite faci si genetica, logica si psihologie dar nu sunt sigura. Bacul in dai la mate si romana (ca materii de baza) iar la alegere fizica, chimie sau biologie. De obicei cei care aleg aceasta sectie aleg medicina ca facultate.