| Whiskey a întrebat:

Cum este la liceu la profilul biologie-chimie(Stiinte ale naturii)?
Ce materii se fac? Se face multa matematica? Si la ce se da BAC-ul?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

BAC-ul il dai la matematica,romana, biologie si la alegere, fizica sau chimie.
Eu am trecut a 10a, la profil de stiinte si in a 9a am facut Engelza,franceza,romana,mate,biologie,informatica,tic *un fel de info*,logica,desen,muzica,istorie,geografie, chimie, fizica.cam astea

Ca ore pe saptamana, am avut asa:
romana - 3 ore
matematica - 4 ore
chimie - 3 ore
fizica - 4 ore
biologie - 2 ore
pe materiile astea se pune baza mai mult. Bafta!

2 răspunsuri:
| lumy5 a răspuns:

Matematica se face mai putina decat la mate-info, deci va fi mai usor la bac (este M2). Teze se dau la bio si chimie, romana si mate. Bacul la matematica(M2), romana si probabil la alegere intre biologie si chimie.

| BlueDeea a răspuns:

Se fac 4-5 ore de matematica.Se da bac la romana, matematica, cred ca la alegere intre fizica /chimie/biologie