| MariL a întrebat:

Imi poate spune cineva la care facultate de informatica e mai recomandat sa aplic? (Bucuresti sau Iasi) Cam care ar fi avantajele si dezavantajele fiecareia?

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

In primul rand conteaza din ce oras sau zona esti.
Daca stai in Iasi crezi ca e mai rentabil sau comod sa faci facultatea in Bucuresti?
Sau invers.
In Bucuresti ai mai multe oportunitati pentru petrecerea timpului liber, fiind capitala.
Mai multe teatre, mall-uri, cluburi, terase, etc.
Crezi ca materia e alta la informatica din Iasi fata de cea din Bucuresti?
N-as crede.
Poate sa difere nivelul sau felul de predare, profesorii, etc.
Parerea mea este sa alegi varianta cea mai comoda.
Insa daca vrei sa scapi de "ai tai", sa stai la camin sau in gazda, sa mananci la cantina sau la Mc Donald, alege inversul.