| claudiu12ro a întrebat:

Am intrat la facultatea la Suceava la informatica aplicata si la Iasi la ingineria energetica. Va rog ziceti-mi si mie unde sa aleg?
dati-mi avantajele si dezavantajele

VA ROG MULT!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde cata informatica stii si cat de mult iti place. facultatea de informatica este grea dar ai sanse multe de angajare cand termini daca chiar iti place si te pricepi. nu vezi ca-i lumea plina de angajare informaticieni? pare ca sunt singurii care mai muncesc in tara asta laughing plus ca poti gasi de munca si in strainatate daca vrei sa pleci candva din tara. ingineria energetica este foarte interesanta, grea si asta, ca orice inginerie este grea, daca prinzi un loc d emunca in domeniul asta ai super-salariu. problema este ca sunt locuri de munca putine si in general le cam prind copiii alora de sunt deja mahari pe acolo. ce e mai nasol e ca in tara noastra nu prea mai exista nimic, niciun fel de fabrici, ca puteai intra ca inginer si prin alte parti numai ca nu prea ai unde. acum depinde si ce iti este mai la indemina, in functie de localitatea in care locuiesti dar parca as inclina catre info aplicata. succes!