| euShnUmAIeU a întrebat:

imi poate spune si mie cineva cum se dau corigentele? am de dat corigenta la istorie si nu stiu daca trebuie sa invat toate lectiile sau ne da de pe semestrul al 2-lea. E urgent plsss am peste 3 zile corigenta.MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| ɱɪƭȥυʅɪɲʌ ✰ a răspuns:

Buna... pai eu stiu doar la matematica... se da si scris si oral... proba scrisa e ca o lucrare... iar la partea orala te pune sa tragi un bilet pe care sunt alte intrebari, dar se rezolva tot pe foaiewinking si la nota se face media dintre cele doua... la istorie nu am idee cum o fi dar cred ca v-a spus profa cam ce lectii sa invatati happy

bafta :*:* sper sa treci cu bine peste >big grin

3 răspunsuri:
| AmberMyth1 a răspuns:

Ai de invatat toate lectiile.Succes! happy

| AshliyEliza96 a răspuns:

Inveti din tot anul lectiile

| JosephEshrick a răspuns:

Bună. De obicei trebuie să înveţi toată materia la corigenţe, dacă profesorul nu v-a oferit o anumită îndrumare pentru corigenţă, atunci din păcate va trebui să înveţi toată materia din ambele semestre, fiind vorba de istorie îţi recomand să îţi înveţi lecţiile mai importante şi cele la care ai dat greş să le stăpâneşti mult mai bine. Sfatul meu este să nu înveţi mecanic, fă-ţi o schemă pentru fiecare lecţie în parte şi pune ideile principale pe respectiva foaie, apoi notează-ţi datele importante şi domnitorii importanţi. Îţi urez mult succes!