| Nimeni91 a întrebat:

Îmi puteți recomandă cărți pentru română, cu eseuri, cărți pentru istorie pentru bac și pentru sociologie? Menționez că nu am nevoie de cărți cu teste, ci de cărți cu eseuri pentru română, cu sinteze la istorie și cu teorie pentru sociologie. As vrea sa fie niște cărți bine dezvoltate și să conțină materialele care să mă ajute sa regăsesc materia completa. Îmi puteți recomandă și ce cărți ați folosit voi, care v-au fost de ajutor. Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......nte-limba/
Acolo gasesti un link catre un grup de Discord cu elevi de-a 12-a, poate gasesti informatie relevanta si acolo.
Succes!