| Isa149047392unicorns a întrebat:

Buna, imi puteți spune cum pot învață mai ușor o lectie? Este foarte lungă și nu aș vrea să o invat ca papagalul, vreau sa o stiu dar și sa o inteleg, dau funda.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce lectie discutam aici?

| ancaval a răspuns:

Faci rezumat și scoți ideile importante. Pe mine scrisul m-a ajutat să rețin ușor.

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Eu de obicei retin cursuri foarte usor doar daca imi place materia. Deci daca iti place nu va fi o problema in a o invata.
Dar daca nu iti place prea mult incearca sa o asociezi cu lucruri din viata reala, de exemplu sa faci niste jocuri de imaginatie. Sau poti face o poezie amuzanta din lectie, sau jocuri de cuvinte, etc.
Bafta!