| Loredana_4793 a întrebat:

Imi puteti spune si mie daca in Galati este facultate de psihologie sau facultate de sociologie-psihologie? Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.
Multumesc. pup!

Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

La Universitatea Dunarea de Jos din Galati, in cadrul Facultatii de Istorie, Filosofie si Teologie vei gasi si specializarea de sociologie, chiar daca aceasta nu este trecuta in titlul facultatii. Facultate de psihologie nu este inca la Galati.

2 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Din ce stiu, facultate de psihologie nu avem in Galati decat la cele particulare si chiar daca ar exista si la Dunarea de Jos, nu ti-as recomanda-o cu tarie!

| greenmile00 a răspuns:

Din cate stiu in galati nu este facutalte de psihologie, dar pot sa o recomand cu caldura pe cea din constanta, e chiar foarte buna, profesori foarte bine pregatiti... si conditii de asemenea foarte bune happy. O recomand pentru ca am cativa prieteni care au fost acolo, si au terminat cu o impresie chiar foarte buna. Pot spune ca ai si posibilitatea de a primi o bursa sau chestii de genu, si destul de usor... din cate stiu ca si admitere se da un examen, atat scris cat si oral, cel scris nu mai stiu exact in ce consta, dar cel oral consta in o grupare de cuvinte pe care trebuie sa le legi intr-un fel sau altul intre ele.