| teiubescE a întrebat:

Buna imi puteti spune va rog care profil este mai bun la liceu stiinte naturale sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| LoveÈℓa a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi dilema.Eu zic sa alegi profilu dupa materiile la care te pricepi. Daca te pricepe la bio,chimie si te descurci la mate si fizica poti sa te duci la stiinte naturale dar daca te pricepi la romana,istorie, geografie si le ai cu limbile straine locul tau este la sociale happy
Problema la mine ca ma descurc la toate materiile amintite mai sus si daca la fel si tu... atunci dai cu banu laughing (glumeam)
Pai nu este profil rau sau bun, dar mai este un criteriu dupa care poti alege profilu(si cred ca este cel mai important) :-Ce vrei sa devii? adica vrei doctor dai la naturale, vrei psiholog da la sociale etc.(banuiesc ca stii ca liceul te ajuta cat decat la facultate, de exemplu daca vrei doctor n-ai sa te duci la uman unde faci romana si altele.)
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

2 răspunsuri:
| littlegirl07 a răspuns:

Depinde ce facultate vrei sa urmezi dupa aceea.eu vreau sa fac relatii internationale, deci ma voi duce la stiinte sociale. daca vrei sa faci facultatea de medicina, normal ca te vei duce la stiiintele naturii

| Kittysweet91 a răspuns:

Nu cred ca un profil e mai bun decat celalalt. Asta depinde de ce iti place tie mai mult sa faci. Daca iti plac stiintele exacte, gen biologie, chimie, fizica, mate ideal ar fi sa mergi la stiintele naturii. Daca in schimb iti place limba romana sau limbile straine ar fi mai potrivit sa mergi la stiinte sociale.
Sper ca te-am ajutat.