| Jazzooohs a întrebat:

Imi puteti spune va rog care sunt considerate semne distinctive la bacalaureat?

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Semnele distinctive sunt de obicei ingrosarea anumitor cuvinte, sublinierea, scrierea cu culori diferite sau orice desen/semn care nu corespunde cerintelor.
O zi buna.

| Eastwood a răspuns:

Cand ingrosi un cuvant sau cand tai raspunsul cu mai multe linii!

| NetworkMaster02 a răspuns:

Salut! Eu cred ca nu doar la bac, ci la orice examen sunt la fel.
Cateva semne distinctive:
-scrierea cu alta culoare
-orice alta corectare in afara de o linie orizontala
-orice desen care nu corespunde cerintelor
Probabil mai sunt si altele dar eu doar atat stiu si sper ca te-am ajutat. happy