| Alexandraaaaa2696 a întrebat:

In aceasta vacanta trebuia sa citesc "Baltagul" dar nu am cartea si nici nu am avut de la cine sa o imprumut.Asa ca am cautat rezumatul pe net.Acesta este rezumatul corect? Sunt toate capitolele? Va rog sa raspunda doar cei care stiu, care l-au citit.Mersi mult! Fundita!:x. http://www.referat.ro/referate/Baltagul_-_rezumat_pe_cap itole_6534.html

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
Este bun, insa ai grija ca Baltagul este f complex si iti va fi cam greu sa il intelegi daca nu l-ai citit.
Uite si aici multe date despre opera, referat, caracterizari etc :
http://www.autorii.com/scriitori/mihail-sadoveanu/baltagul-text.php
Sper sa te ajute! Si spor la scris :*

6 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
Este bun, insa ai grija ca Baltagul este f complex si iti va fi cam greu sa il intelegi daca nu l-ai citit. Mie mi-a placut foarte mult, este destul de dramatic romanul, insa ai multe lucruri de invatat din el.
Uite si aici multe date despre opera, referat, caracterizari etc :
http://www.autorii.com/scriitori/mihail-sadoveanu/baltagul-text.php
Sper sa te ajute! Si spor la scris :*

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere!
Bafta la scoala!

| Alexandraaaaa2696 explică:

Trebuie doar sa-l citesc.Nu sa-l scriu.Doar o sa-l citesc dupa net.Atata tot.happy. Mersi pentru raspunsuri:*.

| Alexandraaaaa2696 explică:

Mersi frumos!

Aa si nu ai pentru ce Mariposa.happy

| SkyCracker a răspuns:

Da... e bun. Dar pacat ca nu vrei sa il citesti. Daca deschid o carte pe an e bine. Insa asta mi-a placut. E bun dar nu-i da copy. Descarca-l cu totul.

| lavi_3444 a răspuns:

Buna a e bine dar ai grija foaret mare la exprimarea cuvintelor din rezumatul acela ca profesorul sa nu stie ca ti l-ai copitat dar macar sa semene limbajul de acolo cu al tau la orele de roman! succes:X