| laryyssaa a întrebat:

in curand o sa dau examenul cambridge la engleza si vreau sa stiu daca, dupa ce imi iau diploma (daca il trec big grin) pot sa lucrez ca translator spre exemplu? sau ca traducator? fundita

Răspuns Câştigător
| ghiolbitza a răspuns:

Nu. Cambridge-ul e ceva bun de pus in CV, dar nu iti asigura un loc intre traducatori. Iti trebuie studii si diploma care sa ateste ca ai competente de traducator. Abia apoi poti sa mergi sa depui actele pentru eliberarea unui permis de traducator autorizat. btw, traducator= translator. (de fapt, in limba romana nici nu e folosit translator).