| XmimiX a întrebat:

intrebare pentru cei care cunoasteti bine engleza si franceza.cum ati invatat sa comunicati? vreau sa invat sa comunic. sfaturi?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Asa cum a spus si idolul mea, AirănMeidan, eu aproape tot ceea ce cunosc este din jocuri, profesoii sunt mai plictisitori.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Se pare ca cuvantul "idol" la feminin nu este acceptat de aici si dezacordul meu. NVM.

| KamaSutra a răspuns:

Singurul mod de a invata o limba este sa o vorbesti. Cauta persoane care stiu sa vb engleza\ franceza si vorbeste cu ele, roaga.le sa te invete cuvinte, constructii si reguli. Sau poti invata din jocurile onlinehappy

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu stiu franceza, dar sunt foarte buna la engleza. Am invatat mai mult din jocurile pe calculator pe care le jucam cand eram mica, de la scoala mai putin.

| Syndre a răspuns:

Prin vorbit înveți cel mai bine. Caută niște persoane care la rândul lor vor să învețe, eventual din alte țări și vorbiți pe skype. Ca să vorbești natural în altă limbă trebuie să o practici liber, altfel n-ai cum.