| AnonimSs a întrebat:

Buna intrebarea asta s-ar putea sa sune stupida, dar as vrea sa stiu cum stii daca esti olimpic(adica d-ai un fel de test sau de duci la profesor si ii spui ca vrei sa mergi la olimpiada)?

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Clar nu esti olimpica la romanarolling on the floorDAI*

| bioxenial10 a răspuns:

Salut, AnonimSs! În general, poți spune acest lucru după rezultatele pe care le obții participând la o anumită olimpiadă. Firește, ele trebuie să fie în top pentru a te putea considera cu adevărat olimpic. Participarea în sine nu-ți conferă această garanție. În schimb, dacă vrei să știi cât de bun ești la o anumită materie și notele de la școală pot reflecta destul de bine acest lucru. Nu e nevoie de un test special în acest sens. Profesorii, în general, remarcă puterea ta de studiu și capacitățile tale, prin testele și activitatea ta de la ore, care sunt oricum la un nivel mediu în comparație cu o competiție de tip olimpiadă.

| ElenaSA a răspuns:

Da, te duci si spui ca vrei sa participi pentru a sti ce materie se da, pe ce sa insisti. Sunt profesori care fac si pregatire pentru olimpiada. Oricum, nu te poate impiedica nimeni sa participi. Faptul ca-ti anunti profesorul iti poate aduce in plus ajutor: din ce materie se da, cand si unde se tine olimpiada. Succes!

| matrix100 a răspuns:

De obicei profesorul selecteaza sau intreaba cine vrea sa mearga la olimpiada. De regula cei mai buni din clasa la materia respectiva sunt selectati. si se incepe treptat cu olimpiada pe scoala (parca era), pe oras, pe tara. Cu cat ajungi mai departe cu atat esti mai tare happy

| Aimee33 a răspuns:

Poti spune ca esti olimpic daca iesi cu un rezultat demn de mentionat la o anumita etapa a olimpiadei (judeteana nationala...).

| DascaluViorel a răspuns:

Profesori te selecteaza daca vede ca esti inteligent. Olimpic devi in momentul in care Esti foarte bun la materia respectiva. Trebuie sa o sti ca pe tatal nostru