| DanielaDbr a întrebat:

întrebarea este adresată studenţilor/ foştilor studenţi de la Facultatea de Informatică din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai, Cluj. eu sunt a 11-a la mate-info şi aş vrea să îmi continui studiile acolo (menţionez că nu sunt un geniu în informatică) cum este? cât de greu este/ cât de greu se intră? de asemenea, cu ce cunostinte ar trebui sa vin din liceu pentru a ma descurca? (in ce programe ar trebui sa stiu sa lucrez) multumesc anticipat! funda este oferita celui mai complex raspunshappy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate este grea si aici nu intra orisicine. Pentru a avea succes, iti trebuie multa matematica si fizica, si cunostintele de informatica din liceu. Nu uita de limba engleza! Succes!