| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy Intrebarea este pentru cei din Iasi, dau funda :* Vreau sa-mi spuneti ce profiluri au urmatoarele licee big grin la toate va rog puppy dog eyes si ce medie imi trebuie sa pot intra. Liceele sunt :
- Colegiul National Iasi
- Colegiul National,,Costache Negruzzi"
- Colegiul National,,Emil Racovita"
- Liceul Teoretic,,Mihai Eminescu"
- || -,,Alexandru Ioan Cuza"
- || -,,Dimitrie Cantemir"
- || -,,Garabet Ibraibanu"
- || -,,Vasile Alecsandri"
- || -,,Miron Costin"
- || -,,Mihail Sadoveanu"
- || -,,Stefan cel Mare"
- || -,,Ion Necula"
- || -,, Lascar Rosetti"

3 răspunsuri:
| love3372 a răspuns:

Nu ai primit pliant cu informatii despre toate liceele si profiluri si medii si toate alea? Dubios...
Asadar,
Colegiul National Iasi are filo bilingv engleza si mateinfo normal si bilingv engleza;
Colegiul National,,Costache Negruzzi" are mateinfo intensiv engleza, stiinte ale naturii-intensiv engleza, filo bilingv engleza;
- Colegiul National,,Emil Racovita" are mateinfo intensiv engleza/informatica stiinte ale naturii si filo intensiv engleza;
- Liceul Teoretic,,Mihai Eminescu"
are mateinfo bilingv engleza/franceza, mateinfo intensiv engleza/germana, stiinte ale naturii, filo, filo bilingv engleza/franceza;
,, Alexandru Ioan Cuza" are mateinfo, stiinte ale naturii, filo, filo intensiv engleza, stiinte sociale;
,, Dimitrie Cantemir" are mateinfo intensiv informatica, stiinte ale naturii, filo bilingv engleza/spaniola, stiinte sociale;
"Garabet Ibraileanu" are mateinfo intensiv info, s. ale naturii, sociale, filo intensiv engleza, filo bilingv engleza/franceza;
"V. Alecsandri" are mateinfo, filo bilingv engleza/franceza/germana;
"M.Costin" are mateinfo, s. ale naturii, sociale, filo intensiv engleza;
M.Sadoveanu eu am gasit ca e in pascani, are Mateinfo intensiv info, s. sociale, s ale naturii, filo, filo intensiv engleza/franceza/
Restul nu le-am mai gasit, insa in ultima saptamana de scoala ar trebui sa va dea dirigintele un pliant cu toate liceele si cu ultimele medii de intrare de anul trecut.batting eyelashes

| love3372 a răspuns:

,, Lascar Rosetti" am gasit din Raducaneni, e un fel de profesionala, zic eu, si are: Tehnician zootehnist, filo, s. ale naturii.
Am gasit de "Ion Neculce", nu Necula, din tg frumos, are: Economic, mateinfo, filo, sociale, s. ale naturii.
Si "Stefan cel Mare" am gasit din Harlau, dar nu cred ca e ceea ce cauti tu, dar are mateinfo, economic, s. ale naturii, filo si sociale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi în "Broşura Admiterii 2014-2015" de la linkul :
https://docs.google.com/file/d/0B8kTIFfsRe7vdE9TTmNNQ2JSUTA/edit?pli=1

Toate cele bune.