| Alex20125 a întrebat:

Ce liceu din Iasi recomandati dintre:
1. Liceul National
2. Liceul "Emil Racovita"
3. Liceul "Mihai Eminescu"
4. Liceul "Costache Negruzzi"
5. Liceul "Vasile Alecsandri"
6. Liceul "Garabet Ibraileanu"
Va rog sa argumentati alegerea facuta cu informatii pertinente!

Răspuns Câştigător
| flash2002 a răspuns:

Garabet Ibrăileanu, pentru că are profesori extrem de buni. Nu spun din experiența mea, ci a surorii mele care este în clasa a 11-a şi a dat simulare de bac anul acesta. Toată clasa a luat note peste 7, majoritatea luând 9 şi ceva. Asta înseamnă că în liceul acesta chiar se face şcoală. Baftă la examenul de capacitate!?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Te poți duce la acel liceu pe care îl preferi sau ajungi la unul conform mediei pe care o ai din școala generală?

| BlueDark a răspuns:

Eu am facut Nationalul la vremea mea.Si nu imi pare rau.