| Denisamihai703 a întrebat:

Îmi poate spune cineva cu ce medii se intră la:
- Liceul Vasile Alecsandri
-Colegiul Național Mihai Eminescu
-Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza
- Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir
Toate sunt din Iași

Răspuns Câştigător
| al0o0o0 a răspuns:

Depinde de notele care sunt. Te poti orienta dupa mediile de anul trecut, dar nu inseamna ca vor fi la fel. Daca sunt 56 de locuri de ex, dupa al 56-lea elev inscris se trage linie si media lui devine ultima medie de intrare. Daca esti al 25-lea intri, dar daca esti al 60-lea nu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu ce medii se va intra nu-ti poate spune nimeni, probabil apropiate (in plus sau minus) de cele cu care s-a intrat anul trecut. Pe acestea le poti vedea pe site-ul oficial al liceelor respective, posibil si pe site-ul oficial al ISJ Iasi.