| adriansteaua a întrebat:

Joi am pus optiunile si prima optiune filologie, eu sunt putin cam speriat de acest profil. Vreau sa-mi spuneti materiile care se fac aici exact din ce se da teza din ce materii si daca este greu.Sunt baiat si mie cam frica ca o sa fiu singur printre fete(nu zic ca-i rau) da am prieteni care au baieti in clasa si au ce discuta.Iau in calcul si un transfer daca nu ma descurc la stiinte sociale. M-am hotarat ca dupa liceu sa dau la drept. Filologia... greu usor daca vreau sa ma transfer tot la uma la stiinte social trebuie sa dau diferente? in ce consta aceste diferente? Credeti cam ales bine la mate is praf si din aceasta cauza am ales UMAN si pentru a da la DREPT.DaU FUNDOI happy~!

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

V-ati tampit de tot. daca de filo va e frica inseamna ca daca ati fi ajuns la real faceati pe voi.
Frate,faceti romana,latina,istorie.
nu faci mate, fizica, chimie, info, ce tot
va temeti atat?
O sa invatati 3 lucruri la fiecare materie, la romana nici nu cititi voi cat cei de la real, care nici nu au romana la materii de profil.Te duci la cel mai usor profil, la care freci menta pur si simplu 4 ani si mori de frica. daca vrei sa ai colegi baieti misca-ti fundu la bio chimie sau mate fizica sau du-te la Sam.
daca mai intreaba o singura persoana daca e greu la filo, nu mai intru pe site-ul asta.s-a mai pus intrebarea de 1001 de ori, tot plictisiti omul.
Va speriati unu pe altul atata.

| PlasticMoon a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie...si eu sunt speriata de acest profil, as fi dat la stiinte dar nu as fi vrut sa risc pentru ca erau prea putine locuri..am auzit ca e mai greu la filo :-s

| adriansteaua explică (pentru PlasticMoon):

happy esti fata no mai merge la filo da eu un amarat de baiat happy intre atatea fete dupa cum se spune cam rar baieti la filo happy nu stiu sincer ce ma fac nu zic ca nu-mi plac fetele da na acum cu un baiat mai discuti de o fata de ceva no cum is eu mai rebel din fire nu stiu cum o sa ma descurc cu fetele creca in fiecare ora cu cate o fata in banca laughing. DACA nu ma transfer., da nu sti ce diferente trebuie sa dau?

| PlasticMoon a răspuns (pentru adriansteaua):

Nu neaparat sunt putini baieti...si cu fetele ai ce discutawinking

| OMGZombiesEverywhere a răspuns:

La filo e greu doar daca nu esti in stare sa gandesti. Spre exemplu, nu poti cunoaste concret o limba straina precum franceza daca doar tocesti cuvinte si nu incerci sa le legi in propozitii. La romana la fel, mai ales la literatura. In rest poti doar sa tocesti, desi mi-e cam scarba de aceste persoane. Bafta la liceu!

| adriansteaua explică:

Daca ma transfer de la filologie la stiinte sociale trebuie sa dau diferente? in ce consta acestea? vreau urgent sa stiu ca dupa cum vad si dupa cum aud ce se povesteste nu cred ca voi face fata acolo si eu is mai (rebel) smecher de fel si nu prea imi place sa tocesc vreau sa prind din clasa cum faceam in generala Engleza happy nu o ador, istoria acceptabila dar, Daca voi dori sa ma transfer ce trebuie sa fac si ce diferenete (daca este cauzul)trebuie sa dau?!