| Thespian a întrebat:

La anul, in clasa a X-a vreau sa ma transfer dupa primul semestru. Pot intra cu media cu care am terminat clasa a IX-a sau cu media cu care am terminat primul semestru (a clasei a X-a)?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va lua in considerare media anuala a cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Andersen2k18 a răspuns:

Exista cazuri in care te poti transfera numai dupa ce termini anul scolar, zicem clasa a X-a si trebuie sa ai media egala sau mai mare cu a ultimului elev din clasa pentru a intra in a XI-a. La tine e mai complicat si nu stiu daca e posibil sa te transferi dupa primul semestru din a X-a, plus ca daca este asa, va trebuie sa dai niste diferente sau nu.Te poti duce la secretariat sa intrebi daca te lasa sa te transferi de pe primul semestru.