| mishu112 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer dintr-un liceu in altul, se ia media cu care am terminat clasa a 8-a sau media cu care am terminat semestrul(respectiv anul scolar)?

Ps:sunt clasa a 9-a

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Sunt licee in care se ia dupa media ultimului intrat in acea clasa, daca ai media mai mare decat el, atunci o sa t primeasca, dar sunt si licee la care nu se tine cont de medie ci doar de nota de la purtare!
Suna la secretariatul scolii unde vrei sa te transferi, pune pe mama ta sa sune sau pe cineva sa ceara informatii, ei o sa te lamureasca cu tot ceea ce trebuie s faci pentru un eventual transfer!
O zi frumoasa!