| alex08andra a întrebat:

Buna, stie cineva procedura de transfer de la facultate? adica daca eu vreau sa ma transfer dupa primul semestru, deci dupa ce trece prima sesiune, la facultatea la care vreau sa ma transfer voi intra cu media din sesiune sau cu media de bac? mersi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La facultate NU te poti transfera, ca nu esti la scoala generala sau la liceu.
Daca vrei la alta facultate, dai examen de admitere la anul in 2023, fiindca anul acesta s-au incheiat examenel de admitere la facultati!

| alex08andra explică (pentru Violleta2022):

"transferat" impropriu spushappy vreau sa ma mut la alta facultate, la cibernetica mai exact. acum am intrat la poli, am dat admiterea. la cibernetica nu se da admitere, si eram curioasa cu ce medie voi candida. cea de la bac sau cea de dupa primul an de facultate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poți transfera în timpul anului. Trebuie să ai un an încheiat. Dacă ești deja student, media de la bac nu mai contează.

| alex08andra explică (pentru sadrian46):

Am inteles. deci o sa se ia in considerare media dupa primul an de facultate. multumesc