| AndaElena30 a întrebat:

La profil de filologie cu bilingv feanceza predare in limba franceza inseamna ca dupa terminarea liceului poti preda franceza? va rog daca poate sa ma lamureasca cineva?!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur! Dupa ce mai faci si facultate la Litere. Si, pe cat posibil, si un Master. Dupa aia, poti preda linistita.

| annakarenina a răspuns:

Este posibil ca liceul sa iti dea un anumit tip de atestat prin care sa poti preda, insa pentru a preda la un anumit nivel iti trebuie un anumit tip de atestat. Pentru a preda intr-o scoala, spre exemplu, ai nevoie de modulul pedagogic, ceea ce se face in facultate, dar cu un atestat poti incepe prin a preda intr-o gradinita.