| Ingriidishereforinformations a întrebat:

La profilul bilingv franceza trebuie neaparat sa dai Delf ul?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Inteleg intrebarea, dar raspunsurile?! Nu, nu te obliga nimeni sa-l dai! Competente eventual la sfarsitul de a 12-a dai la franceza dar poti da si la engleza sau alta limba daca vrei. Alea da, sunt obligatorii, DELF-ul nu, lol.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e cam... eliptică.
Întrebi în calitate de prof sau student sau...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Desigur dar alege engleza daca nu vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Nu te-ai saturat să dai cele mai proaste răspunsuri de pe site-ul ăsta?

| kar1GaNNN a răspuns:

Da. Obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu te poate obliga nimeni să participi la un concurs, mai ales că înscrierea costă. Ca să intri dai un examen de bilingv, n-are treabă cu DELF-ul.