| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

La profilul OPC, ce materii se fac? Cati ani dureaza studiile? As dori mai multe informatii daca se poate. Ofer funda celui mai bun si amplu raspuns. Multumesc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi ( spre exemplu ) disciplinele/"materiile" în "Planurile de învăţământ" la linkul :
...202015.xls

http://www.usv.ro/calitate/dezbatere_planuri.php

Toate cele bune!

| Cyclades a răspuns:

Materiile principale pe specializarea OPC sunt:Tehnologia producerii si procesarii alimentelor, Securitate si siguranta alimentara, Obtinerea de alimente ecologice si pentru utilizare nutritionala particulara, Managementul unitatilor cu profil de industrie alimentara, Controlul calitatii alimentelor in unitatile de profil de Industrie alimentara si Marketigul produselor alimentare — design ambalaje si produse alimentare. funda

| ÁnΌMŀŠ explică (pentru Cyclades):

Mersi frumos, cam cate ore se fac pe zi?(medie)