| AmyAny a întrebat:

Bună!
La profilul Științe Sociale, bacul la istorie se dă din materia cărui an? 9-12 sau doar din clasa a 12-a..Am mai căutat pe Google, dar părerile sunt împărțite.

Răspuns Câştigător
| Evelinmariaa a răspuns:

Bacalaureat-ul la istorie se dă doar din materia pe care o faci in clasa a 12a. Aceasta materie mai cuprinde și unele lucruri pe care le vei face prin clasa a 10a sau a 11a insa in a clasa a 12a vor fi reluate din nou de către profesor.

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Doar clasa a 12-a

| Ionut231312 a răspuns:

Doar materia din clasa a 12-a, dar s-ar putea sa mai existe ceva notiuni din clasa a 11-a

| Directioner99 a răspuns:

In mare. materia din a12a insa se mai regasesc si lectii din clasa a11a sau a10a