| Cineva! a întrebat:

La stiinte sociale la ce se da teza?(se da si la mate?). Pot alege; franceza/engleza sau istorie/geografie?

Răspuns Câştigător
| pinky_8347 a răspuns:

Buna! si eu sunt la stiinte sociale.
se da teza la romana, istorie sau gerografie (la alegere), engleza sau franceza(tot la alegere dar de obicei depinde care e prima limba pe care ai studiat-o), iar in clasa a9-a se da si la logica, in a-10-a se da la psihologie deoarece nu se mai fac logica

Pa-Pa

3 răspunsuri:
| purplebutterfly a răspuns:

Pai au nu sunt de la stiinte sociale dar am auzit ca dai teza la romana, la logica(stiinte socio umane) istorie parca, si franceza sau engleza. avan in vedere ca esti profil uman nu dai teza la mate... e logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Dai teza la:
1.Limba si literatura romana.
2.Limba moderna 1(engleza/franceza)
3.Geografie/Istorie.
4. Stiinte socio-umane (logica, argumentare si comunicare la clasa a IX-a / psihologie la clasa a X-a / economie la clasa a XI- a / filosofie la clasa a XII-a/ filosofie ).
O seara frumoasa!

Ruxandra

| Bianca_8574 a răspuns:

Dai numai la logica romana franceza/ engleza instorie/geografie nu dai la mate