| Gabimihalilescuadrian241 a întrebat:

Ce se intampla daca nu am declarat pe proprie raspundere ca nu am beneficiat de scolarizare subventionata de la stat in primul an universitar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce trebuia sa declari asta?
N-am mai auzit sa se ceara o asemenea declaratie, facultatea nu stie ca ai fost la taxa?

| Gabimihalilescuadrian241 explică (pentru Ioandelasal):

Asta e problema. Nu am mai fost la alta facultate inainte, sunt in primul an, la buget si terminatii ma pun sa declar pe proprie raspundere ceva foarte usor verificabil dupa un an de zile...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gabimihalilescuadrian241):

In intrebare spuneai altceva, respectiv "nu am beneficiat de scolarizare subventionata de la stat in primul an universitar".
Care este realitatea, ai fost pe loc bugetat sau cu taxa?
In orice caz n-am mai auzit de o asemenea declaratie, daca ai ramas la aceeasi facultate, aceasta s-ar fi cerut doar la a doua facultate.