| anonim_4396 a întrebat:

Legat de liceu a-si vrea sa stiu care este diferenta profile si beneficiile fiecaruia.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| simonamaria a răspuns:

Buna depind epe ce profil vrei sa mergi..uman /real.eu sunt la uman la filologie si aici am facut mate foarte putin 2 ore pe saptaman in clasa 9 si a 10 si acum in a 11 numai fac deloc mate fizica sau chimie...si nici nu dai bacul la mate, fizica sua chimie..doar romana istorie si una la alegere.sau daca vrei la real multa mate fizica chimie info..si bac la ele.succes!

2 răspunsuri:
| Miihaelaaa a răspuns:

Sunt doua profile uman si real, daca i-ti place mai mult limba romana alegi profilul uman iar daca matematica fizica, chimia alegi profilul real. Si ar trebui sa-ti alegi profilul in dependenta de ce facultate o sa vrei sa alegi ca de exemplu daca vreai sa te duci la drept sau la filologie ar trebui sa-ti alegi profilul uman, Sper ca te-am ajutat

| KindduOullie a răspuns:

Pai un profil iti poate conduce domeniul pe care vrei sa-l urmezi iar beneficiul este ca sa spunem te duci la stiinte economice iar apoi te duci la FSEGA din cluj acol ai deja cateva cunostinte pe care le vei mai complenta decat sa nu sti nimic...