| anonim_4396 a întrebat:

Luni dau examen la Limba si Literatura Romana.Imi puteti da va rog niste sfaturi.Este primul examen si am putine emotii.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| fany332 a răspuns:

Buna
pai in data ce primesti subiectul te uiti in mare peste el sa vezi despre ce e vorba iar apoi te apuci sa faci ce e mai usor ca macar de acolo sa scoti puncte.
Cnad citesti textul/textele ce si se dau ai grija sa-l citesti de cel punti 2 ca sa poti intelege despre ce e vorba, pentru a intelege contextu.
Incearca ca pe la sfarsitul examenului sa-ti rezervi o jumatate de ora pentru a mai verifica tot ce ai scris pana acum(atentie la ortografie si punctuatie ca se depuncteaza pentru fiecare greseala-acel punctaj reprezinta punctulu tau din oficiu)

Sper sa te ajute, bafta!

| anonim_4396 explică (pentru fany332):

Multzam big grin. Sper sa ma descurc, mai ales ca pentru mine Limba Romana e o oroare, fata de Matematica.

| fany332 a răspuns (pentru anonim_4396):

Funda?

| anonim_4396 explică (pentru fany332):

Ti-am dat funda...

| fany332 a răspuns (pentru anonim_4396):

Thanks