| Cristina_Stefan_1980 a întrebat:

M'am apucat serios de citit in ultimul timp si as vrea mai multe informatii despre Aghata Christie si cateva carti, ceva ce'mi puteti recomanda de la dansa
Multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns primeste Funditaaa

Răspuns Câştigător
| AnnnnnaXD a răspuns:

''O crima anuntata'', ''Misterul crimei fara cadavru'', ''Cadavrul din biblioteca'', ''Moarte in nori'', ''Intalnire cu moartea'', ''Moarte pe Nil''. Astea sunt cateva din cartile pe care le-am citit eu si mi s-au parut geniale. Spor la citit!

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru AnnnnnaXD):

Imi poti explica despre ce e vorba in Intalnire cu moartea? De obicei citesc o carte cand imi place titlul..Sau e ceva interesant...nu cred ca de la Aghata ar exista o carte care sa nu imi placa deoarece sunt foarte captivata de genul ploitist si de cand am auzit de ea vreau sa aflu cat mai multe...Momentan si din pacate nu am reusit sa citesc nimic de la ea..ma duc maine la biblioteca

| AnnnnnaXD a răspuns (pentru Cristina_Stefan_1980):

O sa afli pe parcurs ce se intampla in "Intalnire cu moartea". Daca iti spun acum nu o sa mai fie captivant.

8 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Din cărțile pe care le-am citit până acum de Agatha Christie,„Zece negri mititei" mi s-a părut cea mai interesantă dintre toate.Mai jos ai informațiile de pe wikipedia despre autoare.Eu am încercat să citesc pe rând cărțile din lista aceea de romane.Îți sugerez și ție să faci același lucru.Baftă la citit!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru Zatharra):

Cum este cartea? o mica impresie, te rog!

| Zatharra a răspuns (pentru Cristina_Stefan_1980):

Foarte interesantă și chiar trebuie citită.O să-ți placă, cu siguranță.

| queenofsaigon a răspuns:

„Crima din Orient Express" este un must-read! „Zece negri mititei" de asemenea.

„Cadevrul din bibliotecă", „Doamna McGinty a murit", „Ucigașul ABC", „Nemesis", „Pisica printre porumbei"... sunt multe. Caută în colecția RAO.

| rebeioana00 a răspuns:

Cateva exemple de carti scrise de Aghata Cristie sunt: "Zece negri mititei","O crima anuntata", "Craciunul lui Poirot", "Chiparosul trist". Nu le-am citit, dar au titluri interesante.

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru rebeioana00):

Asa fac si eu. Daca are ceva interesant in titlu inseamna ca imi place... Faza e ca eu sunt mai interesanta de lucruri ciudate... D'aia nu imi plac multe lucruri.