| nikol6m a întrebat:

Acum ca a venit vacanta, am mai mult timp pentru citit. Doar ca nu stiu ce carti sa mai citesc. Am 18 ani,, ce carti imi puteti recomanda, care v-au placut sau care stiti ca sunt bune? Multumesc anticipat:*

8 răspunsuri:
| BringMeTheHorizon a răspuns:

Ai putea incerca narnia.si seria de vreo 15-20 de carti numaita goosebumps...cica e de groaza dar am citit 3-4 si sunt geniale finalul da peste cap toata cartea:X:X:X

| carmen111 a răspuns:

Crima si pedeapsa!:Xdostoievsky

| jmek4you a răspuns:

Kama Sutra. Funda?

| emma_8868 a răspuns:

Orizonturi rosii, Interpretul grec, Nu mi-e frica de nimic

| Piticaaa_4215 a răspuns:

Arthur golden-memoriile unei gheise happy

| Sides2013 a răspuns:

"Robinson Crusoe" de Daniel Defoe
"Singur pe lume" de Hector Malot
"10 negri mititei" de Aghata Christie
"Papillon" de Henri Charrière
"Chemarea strabunilor" de Jack London

| bella_3711 a răspuns:

Stiu eu o carte cu vampiri daca te intereseaza...se numeste Povestea hotului de trupuri scrisa de Anne Rice. sper sa iti placawinking

| denydede_3595 a răspuns:

Citeste Maitreyi de Mircea Eliade:X e o poveste de dragoste dintre mircea si indinaca Maitreyi :X foarte frumoasa cartea