| Mdafi a întrebat:

Buna, ma poate ajuta cineva cu informatii despre Scoala Centrala, liceu? Se face scoala, cum sunt elevii? multumesc

Răspuns Câştigător
| iChristiaN47 a răspuns:

Desigur că se face școală, oriunde, la absolut orice școală se poate învăța, diferența este făcut de către cadrele didactice / elevi.

Să nu te aștepți la ceva extraordinar dar nici la ce este mai rău, oriunde ai fi poți învăța carte, important este ca tu să-ți dorești asta. Acum depinde la ce te referi, școală centrală - gimnazială, sau te referi la liceu? Există o diferență enormă între gimnaziu și liceu.

La liceu vei întâlni persoane noi, elevii se vor încadra cam în aceleași tipologii, însă profesorii vor pune accent mai mult pe elevi, alții vor fi mai duri decât în gimnaziu. Depinde foarte mult și profilul pe care îl urmezi în liceu (uman / real / pedagogic / etc.)

De obicei la liceele teoretice există o oarecare măsura de respect mai mare, față de tehnologice și profesionale și în mod cert la un liceu teoretic se învață mult mai bine.

| Mdafi explică (pentru iChristiaN47):

Multumesc mult, ai perfecta dreptate se poate invata oriunde doar ca dupa parerea mea e mai bine sa ai un cerc de elevi de calitate care sa te traga si pe tine in sus. Ma refeream la viata de licean in Scoala Centrala. Multumesc!

2 răspunsuri:
| saxofonistu87 a răspuns:

Da..este una dintre cele mai bune din zona... Elevii sunt de tot felul si/si...